четвер, 16 березня 2017 р.


Шевченко в душі народу.

Борітеся –поборете!
Вам бог помогає!
За вас правда, за вас слава,
І воля святая!

 


      Такими пророчими словами Т. Г. Шевченка 7 березня розпочалися Шевченківські читання «На струнах Кобзаревої душі» в бібліотеці-філії №4 ЦБС м.Чернівців, присвячені 203-й річниці від дня народження Великого Кобзаря.
      Протягом тижня відвідувачі бібліотеки мали можливість переглянути твори Кобзаря ,які були представлені на виставках «Безсмертне ім’я Кобзаря» та «Єднаймо душі словом Кобзаря», за бажанням зачитати вголос улюблені вірші поета,заспівати пісень на його слова і цим висловити свою шану Великому Кобзареві.
   Працівники бібліотеки розповідали про життя і творчість великого поета й художника, провели коментований книжковий перегляд «Величне Тарасове слово», у якому відображено видання поетичних, прозових і мистецьких творів Т. Г. Шевченка, а також користувачі мали змогу переглянути фільм про Т.Г. Шевченка «Обличчя української історії».
    Родзинкою читань стала музично-поетична акварель «Весна починається з Шевченка», на яку працівники бібліотеки запросили Шевченка Георгія Петровича - члена Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, лауреата літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича 2010 року, дипломанта конкурсу поезії «За мир» 2002 року.
На зустріч завітали
учні 7- А класу міського ліцею № 3 медичного профілю (кер. Грицюк Ганна Борисівна). Присутні з натхненням слухали розповідь і поезію гостя про життя нашого народного пророка, декламували твори Шевченка, які особливо актуальні зараз, а канву їхньої бесіди плавно доповнювала музика.
    Здається, не було жодного учасника музично-поетичної акварелі, якого б залишила байдужим ця зустріч, який би не відкрив для себе нового Шевченка.
Золотими літерами в історію України увійшло ім’я Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Тож усі присутні в цей день мали можливість ще глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, філософські думки, осягнути значимість Великого Кобзаря для сьогодення:



Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля,
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля.
У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Тебе своїм сучасником звемо.

1 коментар:

  1. Дуже гарно підтримувати наше, та ось на такому ресурсі що створено Укираїнською командою, на високому рівні, ви можете знайти усі необхідну інформацію
    https://rx.ua/
    ДОВІДНИК ЕКВІВАЛЕНТНОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, в якому можно довідатись багато про що цікаве, та почитати про ліки буз реклами.

    ВідповістиВидалити