середа, 22 березня 2017 р.




Поезією призначена зустріч."
Поезія – це завжди крок вперед
від суєти, буденної нудоти
у стан душі, окриленої в лет,
до неба слів, до вільної свободи.
О. Олехо
Відродження, розквіт живого відбувається навесні. Все оживає, потік весни пробуджує все навколо. Це викликає в нас захоплення і надзвичайні почуття, а романтичних і обдарованих людей стимулює до написання поетичних творів. Поезія - це той інструмент, завдяки якому можна розкрити глибини людської душі і зазирнути в саме сокровенне. Отож щороку з наближенням весни, стало доброю традицією відзначати День поезії.
Всесвітній День поезії було проголошено делегатами 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році. В Україні це свято відзначається на державному рівні щорічно з 2004 року.
Щоб відзначити цей день, 21 березня в бібліотеці - філії №4 ЦБС м. Чернівців відбувся серпантин поетичних рядків «Поезія – це пролісок душі», на який завітали шанувальники поетичного слова - студенти 3-го курсу 2-ї групи (на основі базової загальної середньої освіти) спеціальності «Фармація» ОКР «молодший спеціаліст» коледжу БДМУ (зав.кафедри фармації, доц. Геруш О. В., куратор групи Ежнед М.А.).
Саме вона, поезія, була господинею заходу, а довгоочікуваними гостями були вірші. Кожен з присутніх ділився своїми особистими уподобаннями, натхненно читав вірші улюблених поетів
В рамках Року Японії в Україні присутні ознайомилися з японською поезією, адже Японія – це єдина країна у світі, в історії якої існувало Міністерство поезії, країна, де при імператорському дворі протягом кількох століть були популярними поетичні конкурси,переможці яких нагороджувалися високими державними чинами, достроковим просуванням по службі тощо. У VIII – XII ст. конкурсний іспит для претендентів на будь-яку державну посаду обов’язково передбачав написання кандидатом власного вірша на запропоновану тему. І сьогодні майже кожен японець пробує писати вірші або знає напам’ять кілька хокку, танка японських поетів.
Поезія – найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими, любити, вірити, надіятись…
Саме цьому літературному жанру присвячені книжкові виставки «Поезія - це завжди неповторність» та «Поезія, що торкається душі». Представлена література знайомить відвідувачів книгозбірні з ліричними сонетами В.Шекспіра та Ф.Петрарки, віршами М.Цвітаєвої,А. Ахматової, В.Симоненко, В.Стуса, Б.Олійника, П.Тичини, Л.Костенко та ін., які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою.
Поезія… Таке коротке і змістовне слово! Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликає людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Вона покликана хвилювати, давати насолоду, збагачувати духовність, тобто не давати нашій душі зачерствіти.

Немає коментарів:

Дописати коментар