середа, 22 березня 2017 р.




Поезією призначена зустріч."
Поезія – це завжди крок вперед
від суєти, буденної нудоти
у стан душі, окриленої в лет,
до неба слів, до вільної свободи.
О. Олехо
Відродження, розквіт живого відбувається навесні. Все оживає, потік весни пробуджує все навколо. Це викликає в нас захоплення і надзвичайні почуття, а романтичних і обдарованих людей стимулює до написання поетичних творів. Поезія - це той інструмент, завдяки якому можна розкрити глибини людської душі і зазирнути в саме сокровенне. Отож щороку з наближенням весни, стало доброю традицією відзначати День поезії.
Всесвітній День поезії було проголошено делегатами 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році. В Україні це свято відзначається на державному рівні щорічно з 2004 року.
Щоб відзначити цей день, 21 березня в бібліотеці - філії №4 ЦБС м. Чернівців відбувся серпантин поетичних рядків «Поезія – це пролісок душі», на який завітали шанувальники поетичного слова - студенти 3-го курсу 2-ї групи (на основі базової загальної середньої освіти) спеціальності «Фармація» ОКР «молодший спеціаліст» коледжу БДМУ (зав.кафедри фармації, доц. Геруш О. В., куратор групи Ежнед М.А.).
Саме вона, поезія, була господинею заходу, а довгоочікуваними гостями були вірші. Кожен з присутніх ділився своїми особистими уподобаннями, натхненно читав вірші улюблених поетів
В рамках Року Японії в Україні присутні ознайомилися з японською поезією, адже Японія – це єдина країна у світі, в історії якої існувало Міністерство поезії, країна, де при імператорському дворі протягом кількох століть були популярними поетичні конкурси,переможці яких нагороджувалися високими державними чинами, достроковим просуванням по службі тощо. У VIII – XII ст. конкурсний іспит для претендентів на будь-яку державну посаду обов’язково передбачав написання кандидатом власного вірша на запропоновану тему. І сьогодні майже кожен японець пробує писати вірші або знає напам’ять кілька хокку, танка японських поетів.
Поезія – найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими, любити, вірити, надіятись…
Саме цьому літературному жанру присвячені книжкові виставки «Поезія - це завжди неповторність» та «Поезія, що торкається душі». Представлена література знайомить відвідувачів книгозбірні з ліричними сонетами В.Шекспіра та Ф.Петрарки, віршами М.Цвітаєвої,А. Ахматової, В.Симоненко, В.Стуса, Б.Олійника, П.Тичини, Л.Костенко та ін., які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою.
Поезія… Таке коротке і змістовне слово! Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликає людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Вона покликана хвилювати, давати насолоду, збагачувати духовність, тобто не давати нашій душі зачерствіти.

четвер, 16 березня 2017 р.




Шевченко в душі народу.

Борітеся –поборете!
Вам бог помогає!
За вас правда, за вас слава,
І воля святая!

 


      Такими пророчими словами Т. Г. Шевченка 7 березня розпочалися Шевченківські читання «На струнах Кобзаревої душі» в бібліотеці-філії №4 ЦБС м.Чернівців, присвячені 203-й річниці від дня народження Великого Кобзаря.
      Протягом тижня відвідувачі бібліотеки мали можливість переглянути твори Кобзаря ,які були представлені на виставках «Безсмертне ім’я Кобзаря» та «Єднаймо душі словом Кобзаря», за бажанням зачитати вголос улюблені вірші поета,заспівати пісень на його слова і цим висловити свою шану Великому Кобзареві.
   Працівники бібліотеки розповідали про життя і творчість великого поета й художника, провели коментований книжковий перегляд «Величне Тарасове слово», у якому відображено видання поетичних, прозових і мистецьких творів Т. Г. Шевченка, а також користувачі мали змогу переглянути фільм про Т.Г. Шевченка «Обличчя української історії».
    Родзинкою читань стала музично-поетична акварель «Весна починається з Шевченка», на яку працівники бібліотеки запросили Шевченка Георгія Петровича - члена Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, лауреата літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича 2010 року, дипломанта конкурсу поезії «За мир» 2002 року.
На зустріч завітали
учні 7- А класу міського ліцею № 3 медичного профілю (кер. Грицюк Ганна Борисівна). Присутні з натхненням слухали розповідь і поезію гостя про життя нашого народного пророка, декламували твори Шевченка, які особливо актуальні зараз, а канву їхньої бесіди плавно доповнювала музика.
    Здається, не було жодного учасника музично-поетичної акварелі, якого б залишила байдужим ця зустріч, який би не відкрив для себе нового Шевченка.
Золотими літерами в історію України увійшло ім’я Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Тож усі присутні в цей день мали можливість ще глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, філософські думки, осягнути значимість Великого Кобзаря для сьогодення:



Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля,
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля.
У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Тебе своїм сучасником звемо.