пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

 

#Голодомор

Голодомор 1932–1933 років в Україні: трагедія, яку неможливо забути.

День пам’яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Серед багатьох болючих сторінок історії українського народу тема голодоморів залишається однією з найдраматичніших. Для України 1932-1933 роки стали часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення.

З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні до 91-х роковин цієї трагедії в бібліотеці – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС для учнів 9-х класів гімназії №18 (вчитель Самбольська Тамара Миколаївна) проведено акцію - спомин «Чорна сповідь моєї Вітчизни». Під час заходу учні дізналися історичні факти штучно створеного голодомору, переглянули фрагменти документальних хронік про голодомор, в яких розкрито причини, наміри, наслідки геноцидної політики керівництва СРСР.

Працівники бібліотеки ознайомили учнів з виставкою - реквієм «Голгофа голодної смерті», розповіли про письменників, які в своїх творах описували та доводили, що Голодомор був геноцидом українського народу та закликали у День пам'яті жертв голодоморів о 16:00 долучитися до акції «Запали свічку пам'яті».

Де б ви не були, 23 листопада, засвітіть вогник у своїй домівці, як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

Вічна пам’ять жертвам голодоморів!

Пам’ятаємо і не пробачимо!









четвер, 21 листопада 2024 р.

 

#День_Гідності_і_Свободи

#Нас_не_подолати

Майдан живе, і буде жити,
Народ, що волі прагне, не здолать,
Бо правду, як Дніпро, не зупинити,
Бо ми – і спів, і гнів, і мир, і рать.

О. Мороз

21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання українців.

Щоб згадати та низько схилити голови перед пам’яттю тих, хто боровся за правду і гідність, за краще майбутнє України працівники бібліотеки – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС завітали  до учнів 6 – А класу гімназії №18 (вчитель Тетяна Георгіївна Кицелюк) на урок мужності «Лиш той життя й свободи вартий, хто йде щодня за них у бій», ознайомили школярів з науково – популярними та художніми виданнями з фондів бібліотеки, що висвітлюють тогочасні події, наголосили на важливості та значенні цього дня. Учні переглянули відеопрезентацію та вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв. Цей захід став своєрідним нагадуванням юному поколінню про те, якою ціною здобуто шанс для країни стати справжньою європейською державою.

 Українці й сьогодні проходять нелегкий шлях, демонструючи свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Наші мужні військовослужбовці продовжують героїчно захищати незалежність та територіальну цілісність України.

До цієї дати в читальному залі бібліотеки для користувачів оформлено книжкову виставку «Євромайдан: події, люди, час».

Будьмо гідними пам’яті наших Героїв!







вівторок, 19 листопада 2024 р.

 

#1000_днів_незламності

24 лютого2022 року наше життя розділилось на «до» та «після». Календарні дні, як такі, перестали існувати – лише відлік важких днів до нашої Перемоги.

19 листопада ми згадуємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це 1000 днів болю, втрат і руйнувань. Але також це 1000 днів стійкості, мужності та єдності. Це 1000 днів хоробрості та відваги народу України, боротьби за свою свободу й незалежність.

 Кожен день цієї війни залишає відбиток у серці нашого народу, змінює долі й випробовує нашу життєстійкість. Проте війна зробила нас сильнішими, навіть якщо іноді це здається неможливим.

На жаль, боротьба українського народу з країною-агресором і досі іде. Ми повинні й надалі підтримувати один одного і нагадувати світу, що війна триває.

До цієї дати в бібліотеці – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС оформлено книжкову виставку «Україна. Війна, що триває».

Ми схиляємо голови перед тими, хто віддав своє життя і вдячні  всім, хто захищає нині нас від ворога та віримо, що перемога у цій війні буде за Україною!

Слава Україні! Героям Слава!



пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

 

#Міжнародний_день_толерантності

Щороку 16 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день толерантності. З кожним роком це слово звучить все частіше. Звучить як заклик, як наука, як порада. В сучасному світі толерантність розуміють як повагу і визнання рівності, відмову від домінування та насилля, визнання прав інших на свої думки та погляди. 

З нагоди Дня толерантності працівники бібліотеки – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС для учнів 6 – А класу гімназії №18 (кл. кер. Тетяна Георгіївна Кицелюк) провели захід – калейдоскоп думок «Толерантність. Злагода. Мир.». Школярі дізналися про значення слова «толерантність» в житті людей, засвоїли звички толерантної поведінки, із задоволенням висловлювали свої думки, а також із повагою вислуховували своїх товаришів. У ході зустрічі діти також обговорили різні ситуації щодо проявлення толерантності на прикладах літературних героїв із творів, представлених на книжковій виставці «Толерантність – шлях до згоди». 

 Наприкінці заходу усі присутні разом створили "Планету толерантності".




середа, 13 листопада 2024 р.

 

#День_доброти

«Раз добром нагріте серце – вік не прохолоне»

Т. Шевченко

Сьогодні, 13 листопада, відзначається Всесвітній день доброти. Доброта – якість, яка цінується незалежно від свята, тому проявляти її варто не тільки сьогодні. Але сьогодні можна зробити більше добрих справ, ніж зазвичай. Адже світ, наповнений добротою – це світ любові, гармонії, радості і щастя. Це світ, в якому затишно і добре всім, незалежно від релігії, місця проживання, статі чи біологічного виду.

Працівники та користувачі бібліотеки – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС постійно допомагають необхідним МКП «Центр стерилізації тварин» і сьогодні ми вчергове передали  допомогу тваринам учнями 6 - А класу гімназії №18 (кл. керівник Тетяна Георгіївна Кицелюк), котрі відвідали нині МКП «Центр стерилізації тварин».

 



вівторок, 12 листопада 2024 р.

 

#ювілей_Остапа_Вишні

13 листопада виповнюється 135 років від дня народження українського письменника Остапа Вишні. Упродовж життя він написав близько двох з половиною тисяч творів: гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади і здобув всенародне визнання самобутнього майстра української сатири й гумору, започаткувавши  у літературі новий жанр – усмішку, яка стала своєрідною візитівкою його творчості.

На його долю випали важкі випробування – арешт, заслання, десятирічна каторга. Та попри всі негаразди Остап Вишня продовжував «усміхатись». Максим Рильський так згадував про нього: «Він світив, як сонце, до нього люди тяглися, як до сонця. Він умів гриміти, як грім, і того грому боялись усі плазуни й негідники».

На відзнаку ювілею видатного українського письменника-сатирика Остапа Вишні в бібліотеці – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС підготовлено книжкову виставку «Моя зброя – сміх», яка висвітлює життєвий шлях і творчий спадок митця.



 

четвер, 7 листопада 2024 р.

 #Світ_захоплень

У світі навколо нас є багато цікавого і захоплюючого, тому кожен може знайти собі щось до душі. Захоплення людини – це те, що вона робить не тому, що треба, а тому, що їй це подобається. Якщо в людини є захоплення, то це цікава та непересічна особистість, яка ніколи не нудьгує в вільний час.
Наша книжкова виставка «Світ ваших захоплень» допоможе дізнатися про те , якими бувають захоплення, чому вони корисні, як, маючи захоплення, досягти успіху та знайти для себе чудове хобі, а також ознайомитися з цікавими хобі відомих письменників і поринути в їхню творчість.



 #Буковинське_віче

3 листопада 1918 року у Чернівцях відбулися велелюдні народні збори. Віче проголосило возз'єднання Північної Буковини із Західноукраїнською Народною Республікою та подальшу злуку з «Великою Україною».
Історики стверджують, що Буковинське віче 1918 року є прикладом того, як нині всім українцям потрібно гуртуватися.
«Листопад української надії» - під такою назвою в бібліотеці - філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС презентована книжкова виставка-огляд, присвячена Буковинському народному віче.



 #Німецька_полиця_в_нашій_бібліотеці

Бібліотека – філія №4 КБУ Чернівецької ЦБС в рамках проєкту «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією” стала однією із книгозбірень України, які безкоштовно отримали комплект із 14 книг німецьких авторів, перекладених українською мовою. Завдяки цьому проєкту з’явилась «Німецька полиця в нашій бібліотеці».
Дякуємо #Український_інститут_книги, #Goethe_Institut_Ukraine та Німецькій асоціації видавців та книгорозповсюджувачів за реалізацію цього чудового проєкту та підтримку бібліотек.
Запрошуємо всіх відвідати нашу книгозбірню та ознайомитися з новими виданнями, пірнути в захопливий світ читання світової літератури!