субота, 26 жовтня 2024 р.

 27 жовтня Україна святкує важливе і значуще свято — День української писемності та мови. Це не просто свято, а велика можливість для кожного українця проявити свою любов і повагу до рідної мови. Адже мова – це одна з найголовніших ознак нації. Українська – мова вільних людей, людей, які мають громадянську гідність та цінність, які віддані рідній землі. «Не стане мови – не стане національності: вона геть розпорошиться поміж дужчим народом…» (Іван Огієнко). Тому мова має значення!

З нагоди цього свята в бібліотеці – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС розгорнута книжкова виставка «України рідна мова – солов’їна, калинова». З учнями 6 -А класу гімназії № 18 (кл.керівник Кицелюк Тетяна Георгіївна) проведено літературно – мовний експрес «Безсмертя нації – її могутня мова». З великим інтересом діти слухали цікаві факти про мову, занурилися в світ української літератури, культури та дійшли висновку, що українська мова – національний феномен, адже вона має непереборну силу об’єднувати народ. Україна стоїть і тому, що ворогу не вдалося знищити нашу мову. Під час війни, як ніколи, стало зрозуміло: мова — також наша зброя!



 23. 10. 2008 року Європарламент визнав Голодомор злочином проти людяності і висловив співчуття українському народу.

Перший у світі пам'ятник жертвам Голодомору 1932-1933 рр. в Україні було відкрито 23 жовтня 1983 року в Едмонтоні (Альберта, Канада).
На пам’ятнику міститься напис англійською та французькою мовами: "На вічну пам'ять мільйонам, хто загинув під час голоду-геноциду, спричиненим в Україні радянським режимом у Москві у 1932 – 1933 роках. Стіймо на сторожі супроти тиранії, насильства, не людяності".
Для українців міжнародне визнання Голодомору є свідченням встановлення історичної справедливості щодо оцінки злочину проти людяності, скоєного стосовно українського народу та демонстрацією засудження дій тоталітарного режиму, який знищив в Україні мільйони людей.


 15 жовтня 1959 року в селі Тисовець Сторожинецького району (нині Чернівецького) Чернівецької області народилась письменниця Анна Дущак.

Цій тендітній і неймовірно сильній духом, надзвичайно талановитій жінці 15 жовтня цьго року могло би виповнитися 65 років. З нагоди ювілею талановитої поетеси, доля якій відміряла всього пів віку земного життя в бібліотеці - філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС до уваги користувачів представлено творчий портрет митця «Поезія серця Анни Дущак». Запрошуємо всіх ознайомитись із біографією та творчістю талановитої поетеси, яка через шибку свого вікна обдаровувала світ теплом своєї душі, вчила мудрості не нарікати на долю, а любити життя, любити людей, цінувати кожну мить, даровану небесами.
Я так люблю на цьому світі дуже
Усіх і все, і радість, і печаль.
Мені ніщо у ньому не байдуже –
Як щастя цвіт, так і утрати жаль.
Хто добрим був до мене і не дуже,
Дарую всім любов й душі тепло.
Бо це життя таке недовге, друже,
Оглянешся, – а літо відцвіло...
Пройшла гроза, дихнули свіжо трави,
Душа моя полинула в світи.
Оці слова пишу не задля слави –
Себе не можу я перемогти.
Прості слова мережу на папері,
Ромашок цвіт горну я до грудей,
І навстіж, навстіж відкриваю двері
Моєї хати для усіх людей!..




  10 жовтня - Всесвітній День ментального здоров'я у світі та в Україні і це - ідеальний привід нагадати, що піклування про себе та про своє ментальне здоров`я - найважливіший крок на шляху до відчуття щастя. Одним із методів підтримки ментального здоров’я є бібліотерапія.

Працівники бібліотеки - філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС здійснили бібліодесант в гімназію №18 до учнів 6-А класу (класний керівник Кицелюк Тетяна Георгіївна) на урок ментального здоров’я «Здоров’я – найцінніший скарб» з швидкою книжковою допомогою та розповіли, що бібліотерапія – це лікування людини словом, книгою - це психологічна допомога, в основі якого лежить читання книг. Провели огляд книг про ментальне здоров’я, які можуть пояснити, підтримати, заспокоїти та скерувати в потрібному напрямку. Закликали приходити до бібліотеки, адже читання робить людей більш щасливими і здоровими.
Також під час уроку учні переглянули відео «Ментальне здоров’я – основа життєстійкості».



  У бібліотеці-філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС діє книжкова виставка «Літературний портрет ювілярів 2024 року» присвячена письменникам та книгам, які відзначають свій ювілей у 2024 році. Видання, що експонуються, знайомлять з творчістю письменників української та світової літератури, це твори для читачів різного віку, літературний путівник, де кожне ім'я світить яскравим світлом літературного досвіду.

Запрошуємо до бібліотеки ознайомитись з творчістю майстрів літературного слова!


  Де сонце сипле ніжні промінці

Й земля аж мліє від пахучих квітів, Стоїть прекрасне місто - Чернівці -

Із каменю найкраща квітка в світі

В бібліотеці-філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС відбувся День краєзнавства «Під небесами Чернівців», присвячений дню міста, в рамках якого користувачі бібліотеки мали змогу познайомитися з літературою про наше місто з книжкових виставок вернісажів «Рідне місто моє» та «Місто моєї любові».
Для учнів 4-а класу гімназії №18 (кл.керівник Гиршкан Н. В., асистент вчителя Кознюк У. Д.) працівники бібліотеки філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС провели краєзнавчо-літературну мозаїку «Чернівці – столиця Буковини», розповіли про історію виникнення нашого міста, його площ, вулиць, про неповторні архітектурні шедеври, про музеї, театри, парки, пам’ятники, видатних людей, які творили і творять у нашому місті. Діти прослухали легенди про місто і наш край, вірші-присвяти рідному місту поетів Буковини, активно взяли участь у вікторині «Чи знаєш ти своє місто?» та всі разом заспівали «Червону руту». Працівники бібліотеки та вчителі закликали любити й шанувати рідне місто, берегти й примножувати його славу.
Для учнів 6-а класу гімназії №18 (кл. керівник Кицелюк Т.Г.) проведено краєзнавчу мандрівку «Святкує місто над Прутом» до 616- річниці міста Чернівці.
Впродовж дня користувачі та гості бібліотеки мали можливість погортати книжки, фотоальбоми, періодичні видання, брошури, листівки з історією міста, з інформацією про відомих земляків, які народилися тут, або певний період свого життя проживали чи працювали в нашому місті.
Всі, хто взяв участь в заходах цього дня, отримали справжнє задоволення, бо по-справжньому щасливою є та людина, котра знає і шанує своє коріння. День краєзнавства завершено, але пізнання історії рідного краю продовжується.






 1 жовтня – значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів українців. В цей день громадяни нашої держави святкують День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників і захисниць – свята звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани усіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України.

У бібліотеці-філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС з учнями 6 -А класу гімназії № 18 (кл.керівник Кицелюк Тетяна Георгіївна) проведено патріотичну присвяту «Історія нескорених». Учні читали патріотичні вірші, переглянули книжкову виставку «Ми українці : честь і слава незламним!» де представлені книги, які висвітлюють історичне минуле та героїчне сьогодення України, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих захисників. На завершення усі виконали пісню «Ой у лузі червона калина».
Україна пишається своїми патріотами, пам'ять про них навіки залишається в наших серцях.
Сьогодні ми складаємо глибоку шану всім, хто боронив та боронить честь рідної землі, свободу і незалежність Батьківщини, мужньо стоїть на захисті нашої держави.
Слава Україні! Героям Слава!




  Є багато див на землі. Та чи не найбільше з них – книга.

В бібліотеці - філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС проходить Тиждень відкритих дверей.
Сьогодні до нас на екскурсію «Бібліотека - скарбниця книг» завітали учні 3 класу, гімназії №18 (вчитель Вакарюк Людмила Василівна, асистент вчителя Москаль Юлія Юріївна).
Наші юні гості поринули в чарівний світ книги, познайомились з фантастичним світом, що дарує бібліотека та правилами користування бібліотекою та книгою. Пройшлись відділами нашої книгозбірні. Зазирнувши у таємницю бібліотечного фонду, побачили багато книг, розглянули виставки та дізналися як знаходити найцікавіші історії та захоплюючі пригоди.
Також діти мали змогу пограти в гру «З якої казки», відгадували казки за уривками і перевіряли уважність при читанні казок, ознайомились із книжковою виставкою на абонементі під назвою «В гостях у казки».
Було весело і гамірно, захопливо і пізнавально. Саме такі «походи» в бібліотеку розвивають у дітей інтерес до читання, вміння берегти книгу, а найголовніше – бажання стати читачами бібліотеки.
Бібліотека та її жителі – цікаві книги завжди раді вас бачити, і з радістю чекаємо на вас!












  Даруючи книгу, ви даруєте цілий світ.

Найкращим подарунком для бібліотеки завжди була і буде книга. Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек завдяки акції «Подаруй бібліотеці книгу» фонд нашої бібліотеки поповнився новими книгами. Вся подарована література є справжнім скарбом для наших читачів. Ми щиро вдячні всім добрим людям, користувачам бібліотеки і віртуальним дарувальникам за подаровані книги. Вони стануть важливою частиною фонду нашої бібліотеки та обов’язково знайдуть свого читача.
Акція «Подаруй бібліотеці книгу» продовжується. Якщо у вас дома є книжки, які ви прочитали, бібліотека з радістю прийме їх в подарунок.
Приєднуйтесь до акції та зробіть свій внесок у поповнення фонду бібліотеки-філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС.



 На бібліотечний урок «Довідкова література – твій помічник у навчанні» до бібліотеки-філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС завітали учні 5-Б класу гімназії №18 (класний керівник Пилипець Наталія Вікторівна). Учні дізналися про походження слова «бібліотека», ознайомилися з довідковою літературою: словниками, довідниками, енциклопедіями, найменшою та найбільшою книгою бібліотеки, книжковими виставками та бібліотечним фондом. Довідкова література дуже корисна й потрібна учням. Недарма в народі кажуть « З книгою подружишся – розуму наберешся», адже книги - це джерело знань. Ми раді зустрічі з такими розумними, позитивними читачами. Приходьте до нас, беріть книги, читайте їх.