четвер, 21 березня 2024 р.

 

# Всесвітній_день_поезії

Щорічно 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО святкують Всесвітній день поезії. Віддавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії і життя людини. Будь-яка година – страшна, сувора, або мирна і радісна надихається поетичним словом. Поетичне слово веде вперед, поетичні рядки стають гаслом, вітають Перемогу і саме поезія нині рятує націю. Бібліотека – філія №4 КБУ Чернівецької ЦБС запрошує користувачів на поетичний передзвін «Поезія – це скарб усіх віків».



 #385ІвануМазепі

Він знехтував всім, що було йому найдорожчого в світі, знехтував і самим життям – аби піднести свою вітчизну.”, – Пилип Орлик про Івана Мазепу.
20 березня 385 років тому народився Іван Мазепа - видатний український військовий, політичний і державний діяч, визначна постать козацької доби (1639-1709).
Мазепа Іван – гетьман Лівобережної України, визначний діяч української державності. Народився в селі Мазепинці на Київщині, в сім’ї українського шляхтича. Його батько С. Мазепа-Колєдинський був білоцерківським отаманом. Іван Мазепа дістав добру освіту: вчився у школі Київського братства, потім у Києво-Могилянській колегії, згодом у колегії у Варшаві. Продовжував своє навчання в Німеччині, Італії, Франції та Голландії, де вивчав артилерійську та інженерну справи, оволодів 7 мовами. Іван Мазепа був першим українським гетьманом, який незмінно тримав гетьманську булаву протягом майже 22 років.Його характерною рисою було вміння завоювати довіру людей.
Гетьман І. Мазепа є найбільш відомим в Європі та Америці представником України. Йому присвячено 186 гравюр, 42 картини, 22 музичні твори, 17 літературних творів, шість скульптур. Серед найбільш відомих творів – гравюри І. Мигури, І. Щирського, Д. Галяховського, Л. Тарасевича, М. Бернінгротга; портрети невідомих художників XVII – початку XVIII ст., що зберігаються в музеях України; полотна історико-легендарного змісту відомих художників: Ю. Коссака, Л. Булянже, О. Верне, Т. Жеріко, Е. Делакруа, Є. Харпентера, М. Геримського; поетичні та прозові твори: Дж. Байрона, В. Гюго, Ю. Словацького, Г. Асакі; музичні інструментальні та оперні твори: П. Сокальського, Ш. Пурні, Дж. В. Гінтона, П. Чайковський, Ф. Ліста, Ж. Матіаса, С. Рахманінова.
На зображенні може бути: текст

Усі реакц

 #Всесвітній_День_казки

20 березня - Всесвітній День казки. Сьогодні в бібліотеку – філію №4 КБУ Чернівецької ЦБС на свято завітали вихованці старшої групи ЗДО №17 "Паросток" (вихователь Кароліна Юріївна Цибуляк). Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг та журналів з казками та легендами. Маленькі відвідувачі слухали розповідь бібліотекарів про книги та правила користування бібліотекою, поринули в чарівний світ казки, ознайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «В гостях у казки».
Діти були активними, показали себе справжніми знавцями казок, отримали заряд позитивної енергії та задоволення від зустрічі з героями казок.
Працівники бібліотеки закликали дітей стати читачами бібліотеки і поринути в чарівний світ казки.

Усі р

четвер, 14 березня 2024 р.

 

#День_українського_добровольця

14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент в березні 2014 року  без повісток чи примусу, а за покликом серця, добровільно узяли до рук зброю, щоб захистити країну.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Сьогодні більшість  із них продовжують захищати рідну землю від загарбників.

Своєю службою і вчинками сучасні Герої доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати найголовніше – своє життя.

 




 #Шевченку_210

Шевченківські дні в бібліотеці - філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС продовжуються.
До 210 річниці від дня народження Великого Кобзаря працівники бібліотеки запросили на свято «Цвіте дивограєм Тарасове слово» учнів 3 – Б класу гімназії №18 (вчитель Снігур Оксана Анатоліївна). Бібліотекарі розповіли дітям про життєвий і творчий шлях поета і про актуальність його слів і сьогодні. Присутні поринути у світ поезії Тараса Шевченка, його слово прозвучало із уст дітей.
Сьогодні кожне слово, написане поетом, надихає мільйони українців на боротьбу за вільну Україну, підтримує їхню міць, звитягу та прагнення до мирного і кращого майбутнього, стає закликом до дії: «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає!За вас правда, за вас слава і воля святая!»

 #Шевченку_210_років

Щороку на початку березня відзначають українці річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Григоровича Шевченка.
Тарас Шевченко – це не минуле, Тарас Шевченко – це сьогодення. І сьогодні,в час великої війни, поет, як ніколи, органічно поєднався зі свої великим, нескореним народом, його голос став голосом душі народу, його гніву,честі й боротьби.
До 210 річниці з дня народження Кобзаря в бібліотеці – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС проходять Шевченківські читання «Велич Тарасового слова». До уваги користувачів в приміщенні бібліотеки оформлено книжкові виставки «Безсмертне ім’я Кобзаря» та «Живе слово Кобзаря».