субота, 27 листопада 2021 р.

пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

  

Пам'ять голодомору – пам'ять серця

    Щорічно у четверту суботу листопада вся Україна в скорботі вшановує пам'ять людей, загиблих під час голодомору 1932 – 1933 року.

Голодомор 1932-33 років є однією з найбільших трагедій в історії українського народу. Понад півстоліття ця жахлива сторінка замовчувалася, і тільки наприкінці ХХ століття з’явилися перші публікації, дослідження, почався запис спогадів очевидців, видання збірок архівних документів, увічнення пам’яті загиблих.

 Голодомор - це не просто історія, це незагоєна рана нашого народу. До цієї сумної дати працівники бібліотеки – філії №4 підготували виставку-реквієм «Голгофа голодної смерті». Для студентів фармацевтичного факультету БДМУ та  студентів фахового коледжу БДМУ спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» (викладачі кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії Горошко О.М., Ежнед М.А., Сахацька І.М., Михайлюк Н.В, Костишин Л.В,Матущак М.Р.) провели літературний реквієм «Чорна сповідь моєї Вітчизни». Присутні вшанували пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

Колектив бібліотеки приєднується до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» та закликає всіх небайдужих приєднатися до нас і поставити свічку пам’яті на своєму підвіконні 27 листопада о 16.00 для вшанування невинних жертв того страшного голоду…





пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

  

Україна: незалежність, гідність, свобода

#ДеньГідностітаСвободи

21 листопада відзначається День Гідності та Свободи – свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013 р.

Майдан 2004 року та  Революція Гідності 2013 року стали символом Свободи та Гідності українського народу та залишили визначальний і незабутній слід в історії. До цієї дати в читальному залі бібліотеки – філії №4 презентовано панораму гідності «Україна – територія Гідності та Свободи». Для студентів ІІІ курсу спеціальності «Інформаційна,бібліотечна та архівна справа» Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича (кер. Ксьондзик Катерина Василівна) проведено патріотичний екскурс «Майдан. Україна. Шлях до свободи».



вівторок, 16 листопада 2021 р.

субота, 6 листопада 2021 р.

 

Мова – коштовний скарб народу

Бринить - співає наша мова,

Чарує, тішить і п'янить.

(Олександр Олесь)

У читальній залі бібліотеки – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС оформлено тематичну виставку книг «Моя велична українська мово!», приурочену до Дня української писемності та мови. Традиційно цей день відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Нестора Літописця - послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Вважається, що саме Нестор-Літописець є основоположником  писемної  української мови. З того часу шлях розвитку нашої рідної мови був нелегким, але український народ зміг її зберегти, вона живе, ми відчуваємо її красу та мелодійність.

Мова – це цілий світ, жива душа народу, його радість, біль, пам'ять і скарб. Шануймо, любімо та плекаймо рідну українську мову. Вона наш порадник і вчитель. А наші помічники у вивченні мови – книги. Тож запрошуємо всіх бажаючих до нашої бібліотеки!

 #Деньукраїнськоїписемностітамови

#9листопада


вівторок, 2 листопада 2021 р.

 

Буковинське віче – свято єднання

3 листопада 1918 року відбулося Буковинське віче, організоване Українським крайовим комітетом, результатом якого стало проголошення возз’єднання Північної Буковини із Західно - Українською Народною Республікою та подальшу злуку з «Великою Україною».

Події листопада 1918 року  символізують споконвічне прагнення українців свободи. Вільна Україна завжди була найвищою метою, за яку боролись і вмирали, в яку вірили її найкращі сини і доньки.

Ми й досі живемо у час неоголошеної війни. Нам знову доводиться відстоювати свою незалежність дорогою ціною. Тому ми повинні пам’ятати кожен крок, який наблизив наш народ до здобуття волі, і  передавати з покоління в покоління історію про ці дні.

З цієї нагоди в бібліотеці - філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС організована книжкова виставка "Буковинське народне віче. 3 листопада".