середа, 15 грудня 2021 р.

 

#Національний_тиждень_читання

#кольорові_читання

#червоний_понеділок #оранжевий_вівторок #жовта_середа #зелений_четвер #блакитна_пятниця #синя_субота #фіолетова_неділя

З 13 по 19 грудня 2021 р. в Україні вперше відбувається Національний тиждень читання, який проходить під егідою Українського інституту книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, партнерами події є ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

 Працівники бібліотеки-філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС долучаються до Національного тижня читання та пропонують своїм користувачам книжкову веселку «Кольорові читання» − 7 днів/7 кольорів.

 


пʼятниця, 10 грудня 2021 р.

 ПРАВО БУТИ ЛЮДИНОЮ

З 6 по 12 грудня в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права. 10 грудня – День прав людини, який у світі відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
До цієї дати в бібліотеці відбулась зустріч учнів 7 – го класу ЗОШ №30 (заступниця директора з виховної роботи Скрипник Ірина Дмитрівна) з Мельниковим Леонідом Миколайовичем – головним спеціалістом Відділу регіонального представництва в західних областях, регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернівецькій області, Бойком Богданом Олеговичем – регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернівецькій області та Інспекторками СЮП ВП Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецький області, лейтенантками поліції Ферфецькою Валентиною Федотівною і Кав‘юк Оленою Василівною,котрі розповіли про права,обов’язки та відповідальність, про різновиди булінгу та основні його прояви, ознайомили з переліком правопорушень, за які передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність, дали вичерпні відповіді на запитання учнів.
Бібліотека, як інформаційний заклад постійно проводить роботу по правовому вихованню серед своїх користувачів.
Кожен громадянин має володіти хоча б необхідним мінімумом правових знань. Незнання законів не звільняє від відповідальності, а знання навпаки перетворюється на силу, якою можна скористатися і захистити себе. Тому ніколи не буде зайвим повторити свої обов’язки і дотримуватися їх, знати свої права і користуватися ними, побачити деякі проблеми зі сторони та зробити для себе висновки. А допоможуть в цьому книжкові виставки«Закон і право», "Його величність Закон" організовані в читальному залі нашої бібліотеки.








середа, 1 грудня 2021 р.

   

Обери життя, воно прекрасне

У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов’язано з тим, що СНІД набув масштабів пандемії. На жаль, Україна не є винятком.

До цієї дати  в бібліотеці – філії № 4 організовано виставку – застереження «СНІД: знати, щоб жити», де можна знайти інформацію про ВІЛ/СНІД, шляхи та масштаби його поширення, наслідки інфекції. Література, запропонована увазі користувачів, вчить толерантному ставленню до людей, що живуть з ВІЛ, виховує розуміння відповідальності за власну поведінку та почуття цінності людського життя. СНІД – страшна хвороба. Але її можна попередити.



субота, 27 листопада 2021 р.

пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

  

Пам'ять голодомору – пам'ять серця

    Щорічно у четверту суботу листопада вся Україна в скорботі вшановує пам'ять людей, загиблих під час голодомору 1932 – 1933 року.

Голодомор 1932-33 років є однією з найбільших трагедій в історії українського народу. Понад півстоліття ця жахлива сторінка замовчувалася, і тільки наприкінці ХХ століття з’явилися перші публікації, дослідження, почався запис спогадів очевидців, видання збірок архівних документів, увічнення пам’яті загиблих.

 Голодомор - це не просто історія, це незагоєна рана нашого народу. До цієї сумної дати працівники бібліотеки – філії №4 підготували виставку-реквієм «Голгофа голодної смерті». Для студентів фармацевтичного факультету БДМУ та  студентів фахового коледжу БДМУ спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» (викладачі кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії Горошко О.М., Ежнед М.А., Сахацька І.М., Михайлюк Н.В, Костишин Л.В,Матущак М.Р.) провели літературний реквієм «Чорна сповідь моєї Вітчизни». Присутні вшанували пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

Колектив бібліотеки приєднується до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» та закликає всіх небайдужих приєднатися до нас і поставити свічку пам’яті на своєму підвіконні 27 листопада о 16.00 для вшанування невинних жертв того страшного голоду…





пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

  

Україна: незалежність, гідність, свобода

#ДеньГідностітаСвободи

21 листопада відзначається День Гідності та Свободи – свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013 р.

Майдан 2004 року та  Революція Гідності 2013 року стали символом Свободи та Гідності українського народу та залишили визначальний і незабутній слід в історії. До цієї дати в читальному залі бібліотеки – філії №4 презентовано панораму гідності «Україна – територія Гідності та Свободи». Для студентів ІІІ курсу спеціальності «Інформаційна,бібліотечна та архівна справа» Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича (кер. Ксьондзик Катерина Василівна) проведено патріотичний екскурс «Майдан. Україна. Шлях до свободи».



вівторок, 16 листопада 2021 р.

субота, 6 листопада 2021 р.

 

Мова – коштовний скарб народу

Бринить - співає наша мова,

Чарує, тішить і п'янить.

(Олександр Олесь)

У читальній залі бібліотеки – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС оформлено тематичну виставку книг «Моя велична українська мово!», приурочену до Дня української писемності та мови. Традиційно цей день відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Нестора Літописця - послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Вважається, що саме Нестор-Літописець є основоположником  писемної  української мови. З того часу шлях розвитку нашої рідної мови був нелегким, але український народ зміг її зберегти, вона живе, ми відчуваємо її красу та мелодійність.

Мова – це цілий світ, жива душа народу, його радість, біль, пам'ять і скарб. Шануймо, любімо та плекаймо рідну українську мову. Вона наш порадник і вчитель. А наші помічники у вивченні мови – книги. Тож запрошуємо всіх бажаючих до нашої бібліотеки!

 #Деньукраїнськоїписемностітамови

#9листопада


вівторок, 2 листопада 2021 р.

 

Буковинське віче – свято єднання

3 листопада 1918 року відбулося Буковинське віче, організоване Українським крайовим комітетом, результатом якого стало проголошення возз’єднання Північної Буковини із Західно - Українською Народною Республікою та подальшу злуку з «Великою Україною».

Події листопада 1918 року  символізують споконвічне прагнення українців свободи. Вільна Україна завжди була найвищою метою, за яку боролись і вмирали, в яку вірили її найкращі сини і доньки.

Ми й досі живемо у час неоголошеної війни. Нам знову доводиться відстоювати свою незалежність дорогою ціною. Тому ми повинні пам’ятати кожен крок, який наблизив наш народ до здобуття волі, і  передавати з покоління в покоління історію про ці дні.

З цієї нагоди в бібліотеці - філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС організована книжкова виставка "Буковинське народне віче. 3 листопада".




середа, 27 жовтня 2021 р.

  

Любов’ю освячене Слово

ХХ століття увійшло в історію української літератури як століття поезії.

Цьогоріч  85 – літні  ювілеї у двох митців-шістдесятників: Івана Драча та Миколи Вінграновського, творчість яких у шістдесяті роки стала свіжим вітром, який пробудив інтерес у багатьох не тільки до української поезії й української літератури, а взагалі до всього українського.

До цих дат в бібліотеці – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС проведено поетичний камертон «Поезії одвічна висота», присвячений творчості геніальних поетів, котрі залишили яскравий слід в історії української літератури.

Бібліотека запрошує читачів ознайомитись із творчістю майстрів українського слова, чиї книги представлені на книжковій виставці «Поезія, що торкається душі».

 


вівторок, 12 жовтня 2021 р.

           

Золоті ключі Покрови

14 жовтня в Україні святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. Також  цей день вважається датою створення Української повстанської армії. А починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення – українці святкують День захисників і захисниць України.

В бібліотеці – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС  до свята організовано історико – літературну композицію «Покрова – берегиня України», матеріали якої розповідають про релігійний зміст свята, традиції українського народу, українське козацтво та сучасних захисників України.

#Покрова

#ДеньзахисниківізахисницьУкраїни

#Денькозацтва



пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.

 

Славне місто Чернівці

8 жовтня 1408 року - перша писемна згадка про місто Чернівці. З нагоди цієї дати в бібліотеці – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС проходить день краєзнавства «Як квітка у Божій руці кохані мої Чернівці». До бібліотеки на захоплюючу подорож по історичних місцях рідного міста завітали учні 3 –  Б класу (кер. Войціх Наталя Богданівна) ЗОШ № 30. Діти дізнались про відомі і не дуже відомі місця Чернівців, про архітектурні цікавинки і легенди, поділилися враженнями від прогулянок містом, запросили відвідати свої улюблені куточки Чернівців. Нові цікаві книжки про Чернівці, представлені на книжковій виставці «Місто моєї любові», доповнили розповідь бібліотекаря.  Надіємось, що наша зустріч дала дітям поштовх для подальшого знайомства з рідним містом, а книги допоможуть їм у цьому.

 











 

Бібліотека – храм книги

8 жовтня до бібліотеки – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС  на екскурсію завітали учні 1 - А класу ЗОШ № 30 (кер. Гиршкан Наталя Василівна). Під час екскурсії діти поринули в неймовірний книжковий світ. Ознайомилися з новинками книжкового фонду, із задоволенням дивилися яскраві та пізнавальні енциклопедії, довідники та словники, збірки казок, книжки про тварин та різні пригоди, переглянули мультфільми, відгадували загадки, дізнались цікаві факти з історії Чернівців.

      Маленькі першачки переконалися, що у бібліотеці цікаво та весело, багато інформації та позитиву!

Усміхнені обличчя дітей та їх слова вдячності свідчили про те, що їм дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія.

Знайомство з бібліотекою відбулося. Читацька родина зростає!















субота, 2 жовтня 2021 р.

 

Чернівці: корінням - стародавні, серцем – молоді

Наші славні Чернівці святкують День міста. Це свято, що об'єднує всі покоління, це свято всіх, хто відчуває себе частиною великої родини і гордиться тим, що є чернівчанином.  

Кожне місто має свою історію, унікальні пам’ятки, свій неповторний шарм. Такими є і ЧЕРНІВЦІ. Його називають маленьким Парижем, порівнюють з Віднем і асоціюють зі столицею світу Єрусалимом. Але воно єдине і неповторне для нас, чернівчан, бо воно не має суперників у любові до себе. Той, хто пізнав Чернівці, закохується в це місто, його ауру і вже ніколи не зраджує йому.

Бібліотека – філія №4 КБУ Чернівецької ЦБС  разом зі своїми читачами долучається до святкувань та запрошує на перегляд книжкової виставки «Місто моєї любові».



пʼятниця, 27 серпня 2021 р.

 

Франкова мудрість у його словах

27 серпня – 165 років від дня народження Івана Яковича Франка - українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча.

Працівники бібліотеки – філії №4 КБУ Чернівецької ЦБС запросили користувачів на літературні гостини «Франкове слово – це криниця, спіши з його джерел напиться».

 



четвер, 26 серпня 2021 р.

 

Подарунок на  свято

На літературно – поетичний етюд «Тобі, Україно, і серце, і дух», присвячений 30 річчю Незалежності України, в бібліотеку – філію №4 КБУ Чернівецької ЦБС завітала читачка бібліотеки, письменниця Олена Павлівна Кушта, яку пов’язують родинні зв’язки з Косачами, родиною Лесі Українки, а саме: її батько - Павло Олексійович, був двоюрідним братом Юрія Борисова, чоловіка Ісидори  - сестри Лесі Українки з унікальним подарунком – книгою «На сповідь до Лесі».  В ній зібрані теплі й палкі слова відвідувачів літературно – меморіального музею Лесі Українки в Новоград – Волинському, серед яких багато відомих митців, діячів культури і мистецтва, громадських і політичних діячів.  







середа, 25 серпня 2021 р.

                                                          Незалежна моя Україна!

24 серпня - День Незалежності України - найголовніше свято держави. Вільна, сильна й нескорена Україна цьогоріч відзначає 30-ту річницю своєї Незалежності. До ювілейного дня народження нашої країни працівники бібліотеки-філії №4 спільно з працівниками бібліотеки - філії №2 для дітей КБУ Чернівецької ЦБС для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, користувачів бібліотеки, жителів мікрорайону провели літературно - поетичний етюд "Тобі, Україно,і серце, і дух". Запрошена на свято письменниця Наталія Анатоліївна Куконіна поділилася з присутніми своїм творчим доробком та повела стежинами своїх казок. Діти з задоволенням і захопленням взяли участь в інсценізації казки "Олексійко в Шоколандії" у виконанні автора та всі разом створили казку про Мрію. Звучали пісні та вірші про Україну, проведено вікторину та презентовано ювілейні книжкові виставки "Золотий серпень України" та "Живи, Україно, для щастя і волі".  Кожна дитина на згадку про свято отримала солодкі подарунки, кульки, гарний настрій, цікаві знання та яскраві враження. Свято пройшло у теплій і дружній атмосфері та згуртувало усіх присутніх, а єдність - це велика сила народу. 

З Днем народження, Україно!