вівторок, 27 листопада 2018 р.


Незабутня зірка Буковини Ольга Кобилянська

Бувають люди, доля яких наділяє талантами, вірними друзями, а головне - дає мету, яка світить їм яскравою зіркою впродовж життя і якій вони служать. Але ця ж сама доля покриває їхній шлях тернами - хворобами, зрадою, зневірою, злиднями. Саме такою, славною і водночас складною, була доля видатної української письменниці Ольги Кобилянської.
Полька і німкеня по крові, народившись в глухому містечку Австро-Угорської імперії, Ольга Кобилянська вивчила українську мову і стала одною з найоригінальніших і талановитіших письменниць України, чиї твори «Земля», «В неділю рано зілля копала», «Людина», «Царівна», «Некультурна» та ін. увійшли до золотого фонду світової літератури.
    Літературно – мистецький вечір «Горда і сильна духом» , приурочений до 155-річчя від дня народження письменниці, відбувся в бібліотеці – філії №4 КБУ ЦБС м.Чернівців. Спільно з працівниками бібліотеки захід підготували і провели студенти 3 курсу коледжу мистецтв ім. С.Воробкевича спеціальності «Бібліотечна справа» (кер. Ксьондзик К.В.) для учнів 9 класу ЗОШ №30 ( кер. Кицелюк Т.Г.).
Для  користувачів бібліотеки запропоновано викладку літератури «Гірська орлиця Буковини», де представлені видання письменниці  та матеріали про життєвий та творчий шлях авторки.
Ольга Кобилянська – це письменниця глибоких душевних переживань, напруженої думки, ліричних настроїв. Вона виступила як прозаїк-новатор. За спостереженням Д. Павличка, читач і сьогодні приходить до її творів «по естетичну насолоду і по знання жіночого характеру, адже ж вона створила цілу енциклопедію жіночої душі».











неділя, 25 листопада 2018 р.


Чорна сповідь моєї Вітчизни

24 листопада Україна відзначила свої найтрагічніші роковини – 85-річчя Голодомору 1932-1933 років. Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, такої жахливої трагедії, яка випала на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі – України, і яку з повним правом можна назвати геноцидом – злочином проти людства. 1933 рік – незагоєна рана України. Її народ нищили фізично і духовно, і навіть важко уявити, скільки сили йому знадобилося, щоб вижити і вистояти.
Вшановуючи пам’ять жертв голодомору українського народу в бібліотеці - філії № 4 КБУ ЦБС м. Чернівців відбулася  презентація книжкової виставки - реквієму «Голодомор: дзвони пам’яті народної»  та проведено історичний реквієм «Голодомор: душа горить і тане мов свіча».
Працівники  бібліотеки  разом з користувачами долучилася  до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті» та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.
Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті як одна з найстрашніших сторінок минулого.




четвер, 22 листопада 2018 р.


Україна – країна гідності й свободи
 Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності.
Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014.
 Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
З нагоди Дня Гідності та Свободи в бібліотеці-філії №4КБУ ЦБС м.Чернівців розгорнуто книжкову виставку-пам'ять під назвою «З Україною в серці».
Працівники бібліотеки привертають увагу відвідувачів до цієї виставки та проводять біля неї бібліо – репортажі «Майдан. Революція. Гідність», розповідають про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи. Герої не вмирають! 





пʼятниця, 16 листопада 2018 р.

Книжкова планета толерантності.

16 листопада світ відзначає  Міжнародний день толерантності.
До бібліотеки-філії  №4 ЦБС м.Чернівців на урок толерантності    «Ми всі різні, але рівні»  завітали учні 5А-класу ЗОШ № 30 (кер.Кицелюк Т. Г. ) та познайомилися з такими поняттями як: толерантність, компроміс, довіра, гармонія і повага.  Всі із задоволенням переглянули відео-мікс «Толерантність починається з посмішки», прослухали казку Г. Андерсена « Гидке каченя» та відповіли на питання  тесту «Чи толерантна я людина?». Учні вчилися  виховувати в собі такі  риси  характеру як доброта, ввічливость, терпіння, а також відкрито висловлювати свою думку.  Працівники  бібліотеки до Міжнародного дня толерантності підготували книжкову виставку «Толерантність – шлях до згоди» та провели огляд-ревю «Книжкова планета толерантності».








неділя, 11 листопада 2018 р.


Рідна мова – душі криниця
Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. 9 листопада Україна відзначає  свято – День української писемності і мови. Саме в цей день  працівники бібліотеки-філії №4 КБУ ЦБС м. Чернівців завітали до учнів 5-А класу ЗОШ №30 (кер.Кицелюк Т.Г.) на мовно-літературний калейдоскоп « Мови чисте джерело», під час якого  розповіли про  історію виникнення і розвитку української мови, провели мовознавчі конкурси - вікторини «Найкращий знавець рідного слова», «Мовні перлини», презентували книжкову виставку «9 листопада - День української писемності і мови» та закликали учнів шанувати і любити рідну мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич і могутню силу.





четвер, 1 листопада 2018 р.


В одній великій Україні
3 листопада Буковина відзначатиме 100-річчя Буковинського віча  - подію, знаменну тим, що вперше буковинці сповістили  світові  про  споконвічне  прагнення  домогтися  «прилу-чення  …  до  України».
Саме  цій  історичній   події в бібліотеці – філії №4 КБУ ЦБС м.Чернівців  присвячено книжкову виставку «Буковинське народне віче. 3 листопада», яка широко висвітлює історичні події того часу та значення Буковинського віча в історії краю.

Для учнів 9 класу ЗОШ №30 (кер. Кицелюк Т.Г.) проведено історичний екскурс в історію «Листопад української надії». Бібліотечні  працівники   розповіли присутнім про історію народного віча, його видатних осіб, ознайомили  з  перебігом  подій,  які передували  3  листопада  1918  року та наголосили на важливість цієї історичної події в житті буковинців. Адже саме учасники віча прийняли доленосне рішення про входження Північної Буковини до складу Західноукраїнської держави й заявили про своє прагнення об’єднатися з Великою Україною.