неділя, 26 листопада 2017 р.


Трагедія української нації

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато її сторінок написано криваво-чорним кольором, і однією з них є голодомори  в Україні 1921-1922 рр. і 1932-1933 рр. Вони ввійшли в історію людства, як одні з найбільш жорстоких та безжальних актів масового вбивства.

До Дня пам’яті жертв голодоморів в бібліотеці – філії №4 ЦБС м. Чернівців відбулася акція пам’яті й скорботи «Заплакав янгол, що з небес злітав», в якій взяли участь студенти коледжу БДМУ 2 курсу 2 групи спеціальності «Фармація» ( зав. кафедрою  фарм. ботаніки та фармакогнозії Захарчук О.І., куратор Ежнед М.А.).

На знак світлої пам’яті перед мільйонами жертв, у яких відібрали останній колосок, чий стогін і досі відлунює українська земля, всі присутні запалити свічки.

Для відвідувачів в бібліотеці організовано виставку – реквієм «Голгофа голодної смерті», на якій представлені художні та документальні книги, статті, спогади свідків тих жахливих подій.

Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує живих, дасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі заради миру та злагоди в соборній незалежній Україні!

вівторок, 21 листопада 2017 р.


Шляхом Гідності і Свободи


           Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. До цієї дати в  бібліотеці  - філії №4 ЦБС м.Чернівців зі студентами ІІI курсу спеціальності «Бібліотечна справа» училища мистецтв ім. С. Воробкевича (кер. Ксьондзик К.В) проведено флеш – моб «Революція гідності».

        З нагоди Дня Гідності та Свободи в  бібліотеці  розгорнуто книжкову виставку «Небесна Сотня. Герої не вмирають», на сторінках якої - і відтворення історичних подій зими 2013-2014 років, і імена героїв "Небесної Сотні", і кращі світлини Революції, і мистецтво Майдану. До виставки працівники бібліотеки протягом дня привертали увагу своїх відвідувачів і надавали бліц-інформацію, в якій розповідали про події тих днів.

Цей захід - нагадування всім українцям про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам'яті наших Героїв! Завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу справедливості над нашою Батьківщиною запанує мирне небо, а в наші домівки прийде радість, злагода та впевненість у завтрашньому дні!



пʼятниця, 17 листопада 2017 р.

100 – літній ювілей Михайла Івасюка в бібліотеці №4.

25листопада видатному письменнику, літературознавцю, фольклористу, педагогу,громадському та культурному діячеві Михайлові Григоровичу Івасюку могло б виповнитися 100 років.

До цієї дати в бібліотеці – філії №4 ЦБС м.Чернівців відбувся літературний подіум творчості «Маестро - лицар букового краю», на який запросили молодшогонаукового співробітника Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, буковинську поетесу Олену Логінову. Присутні –студенти ІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа» училища мистецтв (кер.Ксьондзик К.В.) та учні 8 і 9 – Б класів(кер. Кицелюк Т.Г.) ЗОШ № 30 – дізналися з її розповіді маловідомі сторінки життя і творчості М. Івасюка, переглянули уривок документального фільму про письменника з архівів музею, декламували вірші зі збірки «Елегії для сина».
Працівники бібліотеки презентували ювілейну книжкову виставку « Лицар великої любові. Михайло Івасюк».







неділя, 5 листопада 2017 р.


Під покровом Пресвятої Богородиці.

14 жовтня - значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої України. Із давніх-давен українці особливо шанують оборонців рідної землі, які не шкодували життя і здоров’я заради свободи України та її народу.

Напередодні дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України в бібліотеці-філії №4 ЦБС м. Чернівців в рамках інформаційно-патріотичного заходу «Героям слава – кажемо по праву, бо дух козацький в серці не погас» відбулася зустріч – діалог читачів бібліотеки - учнів 9-Б класу ЗОШ №30 (кер. Кицелюк Тетяна Георгіївна) та студентів училища мистецтв спеціальності «Бібліотечна справа» ( кер. Ксьондзик Катерина Василівна) з учасником Майдану, добровольцем АТО, волонтером Миколою Федоровичем Вишневським та учасником бойових дій, волонтером Андрієм Васильовичем Пуздряком, які розповіли присутнім про те, як потрапили на війну, про свою військову спеціальність і бойові будні, про щоденний побут, турботу волонтерів.

На зустрічі М. Ф. Вишневський презентував свою книгу «Служба спеціального призначення», яку подарував бібліотеці та читав власну поезію.

Студенти та учні привітали поетичними рядками гостей з наступаючими святами і передали в зону АТО листівки з побажаннями та солодкі дарунки для захисників Вітчизни. Та головне, у чому були єдині і бійці,і діти – це розуміння необхідності оберігати свою рідну землю, стояти за неї стіною, єднатися у відстоюванні національних інтересів України.

До уваги  користувачів бібліотеки оформлена книжкова виставка «Під покровом Пресвятої Богородиці».

День захисника Вітчизни - свято, яке увібрало в себе славні традиції, свято,що уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах історії.



У доброти тисячі доріг і одна мета…

Другий місяць осені починається з особливої дати - 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі «особи похилого віку», чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Наше старше покоління – це золотий фонд, скарбниця досвіду та знань, і, можливо, той скарб, що шукає і не може знайти Україна, щоб стати заможною та щасливою.. Цього не маємо права забувати.

Студенти фармацевтичного факультету, коледжу БДМУ а також викладачі кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії (Івасюк С.Н., Ежнед М.А., Сахацька І.М., Костишин Л.В.) за сприяння завідувача кафедри Захарчука О.І. організували благодійну акцію «Поспішайте робити добро…», в рамках якої відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни Білютіна Володимира Кіндратовича, багаторічного та активного читача бібліотеки-філії №4 ЦБС м.Чернівців та подарували йому споживчий кошик із продуктами першої необхідності. Неможливо передати словами атмосферу, яка панувала під час цієї зустрічі. Приємне спілкування, цікаві спогади «із сльозами на очах», настанови та побажання молоді.

Щиро вдячні всім, хто не залишився осторонь, та долучився до акції! Робити добро – це так просто!