вівторок, 30 травня 2017 р.


Таємнича дивожність слова Мирослава Дочинця.

26-27 травня в столиці Буковини проходив обласний книжковий фестиваль «БукФест», метою якого було популяризувати українську книгу та творчість українських авторів.
В бібліотеці – філії №4 ЦБС м. Чернівців вже давно стало доброю традицією запрошувати до себе письменників на гостину. Ми радіємо з того, що список почесних гостей нашої бібліотеки , до якої завжди спішать небайдужі до українського слова люди, поповнився ще одним відомим та цікавим іменем. На презентацію з автограф-сесією своїх книг в бібліотеку завітав Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників - Мирослав Дочинець.
За плідну і самобутню творчу діяльність наш гість відзначений низкою нагород та літературних премій, в тому числі трьох міжнародних, а також відзнакою «Золотий письменник України» за найбільші наклади.
В 2014 році за романи «Криничар» та «Горянин» удостоєний Національної премії ім. Т. Шевченка.
Мирослав Дочинець - це автор, книгами якого зачитуються багато людей. Не докладаючи надмірних зусиль у плані реклами, він за кілька років став одним з найчитаніших українських авторів.  
Його книги стають бестселерами не тільки в Україні, але й за кордоном, так як письменник вміє показати читачеві живу людську душу у всій її красі і щирості Його проза перекладалася російською, угорською, словацькою, румунською, польською, французькою, англійською, японською мовами. За романом «Лис у винограднику» готують знімати кіно. Роман «Вічник» інсценізовано студентським театром в Англії.
Всі його твори зачіпають  струни  наших духовних переживань. Кожен окремий твір має свою неповторну енергетику і якесь зернятко для духовного поля, яке із любов’ю буде посіяне на полі нашої душі.
Читальна зала бібліотеки була переповнена. Серед слухачів були й люди поважного віку, й молодь. Говорили про сучасний стан літератури та нові книги.
Три години спілкування промайнули як декілька хвилин.
Усіх присутніх цікавило те, як сам автор розповідає про свої дітища - свої твори, які на загал можна назвати розділами з єдиної КНИГИ ЖИТТЯ. Саме так, бо кожна книга письменника - це часточка великої життєвої мудрості, яку він сам збирав від головних її носіїв - простих людей з Карпатського краю.
      Для тих читачів, які мало знайомі з творчістю Мирослава Дочинця, або прочитали лише одну-дві з його книг, було цікаво послухати з уст самого автора витяги-тези як основні думки з кожної його книжки.
       Прихильники творчості письменника мали змогу придбати як давніші видання його творів, так і найсучасніші.

Твори Мирослава Дочинця торкнулися душі кожного, хто познайомився з його творчістю. Вони спонукають до роздумів, закликають виконати свою місію на землі. І хто б ти не був: чи відомий поет, музикант, вчитель, і де б не жив: в столиці, невеликому містечку чи маленькому селі у міру своїх можливостей і Богом даного таланту маємо примножувати добро, навчати і виховувати дітей, робити все можливе, щоб кращим став цей світ, в якому кожна людина відшукає свою формулу щастя.




пʼятниця, 19 травня 2017 р.


Чарівна краса вишиванки.


В бібліотеці – філії №4 ЦБС м.Чернівців пройшов день вишиванки «Україно моя, вишиванко». На годину патріотизму «Вишиванка – символ Батьківщини» до учнів 6-Б класу ЗОШ №30 (кер. Гушувата Віра Василівна) завітала головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Фокшек Ірина Володимирівна, яка ознайомила присутніх з історією свята, провела опитування «Українська вишиванка:модний бренд чи традиція з віковою історією?». На захід завітала також Кушта Олена Павлівна, член Союзу українок, котра презентувала присутнім книгу «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» Е. Кольбенгаєра, видану в Канаді.

Вшановуючи прадавній оберіг, бібліотекарі організували калейдоскоп вишиванок «Українські вишиванки – наче райдуги - світанки». Бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням працівники бібліотеки запросили у мистецьку мандрівку «Вишиванка, моя вишиванка».

На завершення заходу було проведено огляд матеріалів книжково-ілюстративної виставки «Вишиванка – національна святиня».





неділя, 14 травня 2017 р.


Найсвятіше слово – Мама.

Мама! Найдорожче слово в світі

Де б не був ти, що б ти не робив.

Назавжди вона твій шлях освітить

Ніжним серцем відданим тобі!

Мати-берегиня роду людського, її святою завжди називали. Свято Матері приходить до нас щороку у другу неділю травня. В цей день всі  вітають своїх матусь. В бібліотеці-філії №4 ЦБС м.Чернівців в рамках травневого засідання клубу «Берегиня» проведено День Матері «Найсвятіше в світі слово – Мама». Працівники бібліотеки спільно з студентами юридичного відділення (171 група, куратор Миколаїшин Ольга Ігорівна) Чернівецького кооперативного економіко - правового коледжу провели свято духовності «І слово, і пісня, Матусю, тобі». Лунали чудові пісні та вірші про маму у виконанні юних талантів, сміх і жарти були адресовані матерям.

Підтримавши акцію «Привітай маму Героя», працівники бібліотеки для учнів 8-Б класу ЗОШ №30 (кер. Кицелюк Тетяна Георгіївна) організували зустріч з мамою загиблого героя АТО, випускника школи Ткачука Сергія – Ніною Василівною. Низький уклін усім матерям, чиї сини боронять нашу землю на Сході України. Самовідданість, героїзм та мужність їхніх дітей – це їх заслуга! Дякуємо їм за те, що виховали справжніх патріотів.    

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися художниками і поетами. Від Шевченкового «Там матір добрую мою ще молодую...» і до сьогоднішніх днів українська поезія складає величальну пісню матері. Для користувачів оформлена книжково - ілюстративна виставка «Мама – сонечко моє», на якій розміщені книги українських письменників, що висвітлюють образ української жінки – гордої, діяльної і водночас ніжної, люблячої, турботливої матері, берегині сімейного вогнища.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

 









Живе в народі пам’ять вічна.

   З кожним роком все далі відходять у історію роки війни. Напередодні 72-річниці великої перемоги в бібліотеці-філії № 4 ЦБС м. Чернівців проведено цикл заходів «Доторкнутись душею до подвигу». В рамках циклу в бібліотеці оформлена книжково-інформаційна виставка «Безсмертна велич Перемоги».

Для учнів 6 - А кл. та 8 - Б кл. ЗОШ № 30 (кер. Кицелюк Т.Г. та Бильцан О.Г.) проведено годину пам’яті «Війні немає забуття».Через книги, пісні воєнних років ,кадри кінохронік діти доторкнулись до сторінок Великої ВітчизняноЇ війни.

Метою заходу було вшанувати пам'ять тих, хто загинув у полум’ї Великої Вітчизняної війни, показати всю жорстокість, з якою знищували наш народ, виховувати в учнів повагу до героїзму, відваги й стійкості співвітчизників.

Працівники бібліотеки разом з учнями ЗОШ №30 провели волонтерську акцію «Ветеран живе поруч» - відвідали і привітали з наступаючими святами ветеранів війни та дітей війни - читачів бібліотеки.

Минуть роки, змінюватимуться покоління. Настане той час, коли зовсім не залишиться живих ветеранів війни, але зостанеться пам'ять про них, про їхні подвиги, про ту страшну війну, яка забрала життя мільйонів людей, принесла лихо і горе на нашу українську землю. І від нас усіх залежить, щоб це залишилося в пам'яті прийдешніх поколінь.

Жива людська пам'ять ... Вона не старіє з роками, не тьмяніє. Вона стукає в наші серця дзвонами Хатині, попелом концтаборів, солдатськими обелісками. І поки існуватиме рід, існуватиме і пам'ять, бо без неї немає майбутнього.