четвер, 21 грудня 2017 р.



 

 День святого Миколая. Відзначення цього свята розпочалося вранці 19-го грудня в бібліотеці-філії №4 ЦБС м.Чернівців літературно - народознавчим заходом «Прийшов Святий Миколай - подарунки діставай». Учасниками свята стали учні 5-А класу ЗОШ  № 30 (керівник  Світлана Іллівна Ткачук)
       До свята дітьми були підготовлені урочисті вірші та легенди, присвячені православному святому. Особливо цікавими стали театралізовані інсценівки, в яких розкривалися народні традиції відзначення Дня святого Миколая у виконанні учнів 9-А класу ЗОШ № №30( керівник  Тетяна Георгіївна Кицелюк)
.

 На свято до нас  завітали янгелятка , чортенятко Антипко та Баба Яга які познайомилися з дітками. Учні отримали велике задоволення від участі в цікавих конкурсах та  вікторинах. На завершення заходу кожна дитина отримала  солодощі.


         Про традиції відзначення цього дня в Україні та в інших країнах розповіла зав. бібліотекою Банарь О.С. та ознайомила з книжковою виставкою « Святий Микола –Чудотворець».
          День Святого Миколая є особливо бажаним дитячим святом, яке приносить відчуття передноворічної атмосфери і всілякі приємні сюрпризи. Бібліотекарі  нашої бібліотеки теж вирішили подарувати дітям радість, веселий настрій, допомогти повірити в чудо, в здійснення бажань і мрій.










пʼятниця, 1 грудня 2017 р.


СНІД: знати, щоб жити

 

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. ВІЛ/СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникли перед людством наприкінці XX сторіччя.

До цієї дати в бібліотеці-філії №4 ЦБС м. Чернівців пройшла інформаційно-просвітницька акція «ВІЛ/ СНІД : знання і розуміння», в якій взяли участь студенти фармацевтичного відділення ЧФТзОВ медичного коледжу «Монада» ІІ курсу 1 групи  та ІІІ курсу  1 і 2 груп (кер. Франко Л.В. та Меленко І.О.). Присутні переглянули фільм «ВІЛ/СНІД не спить», з якого дізналися про способи зараження, наочно побачили, як розповсюджується ВІЛ в організмі людини та познайомилися з простими правилами безпеки, висловили свої роздуми про хворобу ВІЛ та СНІД, про те, як можна та необхідно спілкуватися з ВІЛ – інфікованими, а також відповіли на питання запропонованої вікторини, отримали інформаційні пам’ятки.

До уваги користувачів експонується тематична викладка літератури «Знак біди - СНІД», з якої можна дізнатись «Що таке ВІЛ / СНІД? Як себе захистити? Чому важливо знати про свій ВІЛ-статус?».






неділя, 26 листопада 2017 р.


Трагедія української нації

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато її сторінок написано криваво-чорним кольором, і однією з них є голодомори  в Україні 1921-1922 рр. і 1932-1933 рр. Вони ввійшли в історію людства, як одні з найбільш жорстоких та безжальних актів масового вбивства.

До Дня пам’яті жертв голодоморів в бібліотеці – філії №4 ЦБС м. Чернівців відбулася акція пам’яті й скорботи «Заплакав янгол, що з небес злітав», в якій взяли участь студенти коледжу БДМУ 2 курсу 2 групи спеціальності «Фармація» ( зав. кафедрою  фарм. ботаніки та фармакогнозії Захарчук О.І., куратор Ежнед М.А.).

На знак світлої пам’яті перед мільйонами жертв, у яких відібрали останній колосок, чий стогін і досі відлунює українська земля, всі присутні запалити свічки.

Для відвідувачів в бібліотеці організовано виставку – реквієм «Голгофа голодної смерті», на якій представлені художні та документальні книги, статті, спогади свідків тих жахливих подій.

Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує живих, дасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі заради миру та злагоди в соборній незалежній Україні!

вівторок, 21 листопада 2017 р.


Шляхом Гідності і Свободи


           Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. До цієї дати в  бібліотеці  - філії №4 ЦБС м.Чернівців зі студентами ІІI курсу спеціальності «Бібліотечна справа» училища мистецтв ім. С. Воробкевича (кер. Ксьондзик К.В) проведено флеш – моб «Революція гідності».

        З нагоди Дня Гідності та Свободи в  бібліотеці  розгорнуто книжкову виставку «Небесна Сотня. Герої не вмирають», на сторінках якої - і відтворення історичних подій зими 2013-2014 років, і імена героїв "Небесної Сотні", і кращі світлини Революції, і мистецтво Майдану. До виставки працівники бібліотеки протягом дня привертали увагу своїх відвідувачів і надавали бліц-інформацію, в якій розповідали про події тих днів.

Цей захід - нагадування всім українцям про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам'яті наших Героїв! Завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу справедливості над нашою Батьківщиною запанує мирне небо, а в наші домівки прийде радість, злагода та впевненість у завтрашньому дні!



пʼятниця, 17 листопада 2017 р.

100 – літній ювілей Михайла Івасюка в бібліотеці №4.

25листопада видатному письменнику, літературознавцю, фольклористу, педагогу,громадському та культурному діячеві Михайлові Григоровичу Івасюку могло б виповнитися 100 років.

До цієї дати в бібліотеці – філії №4 ЦБС м.Чернівців відбувся літературний подіум творчості «Маестро - лицар букового краю», на який запросили молодшогонаукового співробітника Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, буковинську поетесу Олену Логінову. Присутні –студенти ІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа» училища мистецтв (кер.Ксьондзик К.В.) та учні 8 і 9 – Б класів(кер. Кицелюк Т.Г.) ЗОШ № 30 – дізналися з її розповіді маловідомі сторінки життя і творчості М. Івасюка, переглянули уривок документального фільму про письменника з архівів музею, декламували вірші зі збірки «Елегії для сина».
Працівники бібліотеки презентували ювілейну книжкову виставку « Лицар великої любові. Михайло Івасюк».







неділя, 5 листопада 2017 р.


Під покровом Пресвятої Богородиці.

14 жовтня - значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої України. Із давніх-давен українці особливо шанують оборонців рідної землі, які не шкодували життя і здоров’я заради свободи України та її народу.

Напередодні дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України в бібліотеці-філії №4 ЦБС м. Чернівців в рамках інформаційно-патріотичного заходу «Героям слава – кажемо по праву, бо дух козацький в серці не погас» відбулася зустріч – діалог читачів бібліотеки - учнів 9-Б класу ЗОШ №30 (кер. Кицелюк Тетяна Георгіївна) та студентів училища мистецтв спеціальності «Бібліотечна справа» ( кер. Ксьондзик Катерина Василівна) з учасником Майдану, добровольцем АТО, волонтером Миколою Федоровичем Вишневським та учасником бойових дій, волонтером Андрієм Васильовичем Пуздряком, які розповіли присутнім про те, як потрапили на війну, про свою військову спеціальність і бойові будні, про щоденний побут, турботу волонтерів.

На зустрічі М. Ф. Вишневський презентував свою книгу «Служба спеціального призначення», яку подарував бібліотеці та читав власну поезію.

Студенти та учні привітали поетичними рядками гостей з наступаючими святами і передали в зону АТО листівки з побажаннями та солодкі дарунки для захисників Вітчизни. Та головне, у чому були єдині і бійці,і діти – це розуміння необхідності оберігати свою рідну землю, стояти за неї стіною, єднатися у відстоюванні національних інтересів України.

До уваги  користувачів бібліотеки оформлена книжкова виставка «Під покровом Пресвятої Богородиці».

День захисника Вітчизни - свято, яке увібрало в себе славні традиції, свято,що уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах історії.



У доброти тисячі доріг і одна мета…

Другий місяць осені починається з особливої дати - 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі «особи похилого віку», чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Наше старше покоління – це золотий фонд, скарбниця досвіду та знань, і, можливо, той скарб, що шукає і не може знайти Україна, щоб стати заможною та щасливою.. Цього не маємо права забувати.

Студенти фармацевтичного факультету, коледжу БДМУ а також викладачі кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії (Івасюк С.Н., Ежнед М.А., Сахацька І.М., Костишин Л.В.) за сприяння завідувача кафедри Захарчука О.І. організували благодійну акцію «Поспішайте робити добро…», в рамках якої відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни Білютіна Володимира Кіндратовича, багаторічного та активного читача бібліотеки-філії №4 ЦБС м.Чернівців та подарували йому споживчий кошик із продуктами першої необхідності. Неможливо передати словами атмосферу, яка панувала під час цієї зустрічі. Приємне спілкування, цікаві спогади «із сльозами на очах», настанови та побажання молоді.

Щиро вдячні всім, хто не залишився осторонь, та долучився до акції! Робити добро – це так просто!

четвер, 14 вересня 2017 р.


12 вересня в бібліотеку-філію №4 на бібліотечний урок «Бібліотека запрошує на побачення» завітали учні 5-Б класу ЗОШ №30 (вчитель Пилипець Наталія Вікторівна),під час якого працівники бібліотеки познайомили учнів із історією бібліотеки, фондом книгозбірні, правилами користування бібліотекою. Особливу увагу приділили  видам довідкової літератури, її значенню в житті людини, навчили користуватися довідниками , енциклопедіями та словниками .

Наголосили на дбайливому ставленні до книги, прищеплювали бажання поповнювати свій словниковий запас, користуючись довідковою літературою.

 





середа, 13 вересня 2017 р.


1 вересня працівники бібліотеки-філії №4 спільно з вчителем української мови, класним керівником 9 –Б класу ЗОШ №30 Кицелюк Тетяною Георгіївною підготували і провели урок патріотичного виховання «Я – громадянин України – європейської країни».

Метою уроку було сприяти усвідомленню учнями місця України серед інших країн, особливо Європи, допомогти їм зрозуміти важливість європейського об’єднання, належність України до європейської сім’ї народів, акцентувати увагу на необхідності розширення знань про Україну, сприяти формуванню нового європейського світогляду молоді, розвивати навички творчого мислення учнів, формувати моральні пріоритети, які визначають людину найвищою цінністю.




 

Напередодні Дня Незалежності України в бібліотеці-філії №4 пройшов день

інформації «Незалежна і єдина-наша ненька Україна».

Зростає, міцніє велика Держава,
Цвіте, розквітає прославлений край
На гордість, на щастя народу, на славу.
Міцній, Україно, цвіти - розквітай

!

Святкування головного свята країни – Дня Незалежності, завжди в полі зору працівників нашої книгозбірені. Ось і цього року готуючись до святкування Незалежності країни розроблено цикл цікавих, пізнавальних, заходів:

1.     Книжковий вернісаж: «Золотий серпень України»

2.     Відео-презентація: «Державні символи України».

3.     Огляд літератури: « Історичні постаті України».

4.     Літературно-музична композиція:  « Моє імя -  Батьківщина».

5.     Вікторина : «Моя країна – незалежна Україна»

вівторок, 30 травня 2017 р.


Таємнича дивожність слова Мирослава Дочинця.

26-27 травня в столиці Буковини проходив обласний книжковий фестиваль «БукФест», метою якого було популяризувати українську книгу та творчість українських авторів.
В бібліотеці – філії №4 ЦБС м. Чернівців вже давно стало доброю традицією запрошувати до себе письменників на гостину. Ми радіємо з того, що список почесних гостей нашої бібліотеки , до якої завжди спішать небайдужі до українського слова люди, поповнився ще одним відомим та цікавим іменем. На презентацію з автограф-сесією своїх книг в бібліотеку завітав Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників - Мирослав Дочинець.
За плідну і самобутню творчу діяльність наш гість відзначений низкою нагород та літературних премій, в тому числі трьох міжнародних, а також відзнакою «Золотий письменник України» за найбільші наклади.
В 2014 році за романи «Криничар» та «Горянин» удостоєний Національної премії ім. Т. Шевченка.
Мирослав Дочинець - це автор, книгами якого зачитуються багато людей. Не докладаючи надмірних зусиль у плані реклами, він за кілька років став одним з найчитаніших українських авторів.  
Його книги стають бестселерами не тільки в Україні, але й за кордоном, так як письменник вміє показати читачеві живу людську душу у всій її красі і щирості Його проза перекладалася російською, угорською, словацькою, румунською, польською, французькою, англійською, японською мовами. За романом «Лис у винограднику» готують знімати кіно. Роман «Вічник» інсценізовано студентським театром в Англії.
Всі його твори зачіпають  струни  наших духовних переживань. Кожен окремий твір має свою неповторну енергетику і якесь зернятко для духовного поля, яке із любов’ю буде посіяне на полі нашої душі.
Читальна зала бібліотеки була переповнена. Серед слухачів були й люди поважного віку, й молодь. Говорили про сучасний стан літератури та нові книги.
Три години спілкування промайнули як декілька хвилин.
Усіх присутніх цікавило те, як сам автор розповідає про свої дітища - свої твори, які на загал можна назвати розділами з єдиної КНИГИ ЖИТТЯ. Саме так, бо кожна книга письменника - це часточка великої життєвої мудрості, яку він сам збирав від головних її носіїв - простих людей з Карпатського краю.
      Для тих читачів, які мало знайомі з творчістю Мирослава Дочинця, або прочитали лише одну-дві з його книг, було цікаво послухати з уст самого автора витяги-тези як основні думки з кожної його книжки.
       Прихильники творчості письменника мали змогу придбати як давніші видання його творів, так і найсучасніші.

Твори Мирослава Дочинця торкнулися душі кожного, хто познайомився з його творчістю. Вони спонукають до роздумів, закликають виконати свою місію на землі. І хто б ти не був: чи відомий поет, музикант, вчитель, і де б не жив: в столиці, невеликому містечку чи маленькому селі у міру своїх можливостей і Богом даного таланту маємо примножувати добро, навчати і виховувати дітей, робити все можливе, щоб кращим став цей світ, в якому кожна людина відшукає свою формулу щастя.




пʼятниця, 19 травня 2017 р.


Чарівна краса вишиванки.


В бібліотеці – філії №4 ЦБС м.Чернівців пройшов день вишиванки «Україно моя, вишиванко». На годину патріотизму «Вишиванка – символ Батьківщини» до учнів 6-Б класу ЗОШ №30 (кер. Гушувата Віра Василівна) завітала головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Фокшек Ірина Володимирівна, яка ознайомила присутніх з історією свята, провела опитування «Українська вишиванка:модний бренд чи традиція з віковою історією?». На захід завітала також Кушта Олена Павлівна, член Союзу українок, котра презентувала присутнім книгу «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» Е. Кольбенгаєра, видану в Канаді.

Вшановуючи прадавній оберіг, бібліотекарі організували калейдоскоп вишиванок «Українські вишиванки – наче райдуги - світанки». Бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням працівники бібліотеки запросили у мистецьку мандрівку «Вишиванка, моя вишиванка».

На завершення заходу було проведено огляд матеріалів книжково-ілюстративної виставки «Вишиванка – національна святиня».





неділя, 14 травня 2017 р.


Найсвятіше слово – Мама.

Мама! Найдорожче слово в світі

Де б не був ти, що б ти не робив.

Назавжди вона твій шлях освітить

Ніжним серцем відданим тобі!

Мати-берегиня роду людського, її святою завжди називали. Свято Матері приходить до нас щороку у другу неділю травня. В цей день всі  вітають своїх матусь. В бібліотеці-філії №4 ЦБС м.Чернівців в рамках травневого засідання клубу «Берегиня» проведено День Матері «Найсвятіше в світі слово – Мама». Працівники бібліотеки спільно з студентами юридичного відділення (171 група, куратор Миколаїшин Ольга Ігорівна) Чернівецького кооперативного економіко - правового коледжу провели свято духовності «І слово, і пісня, Матусю, тобі». Лунали чудові пісні та вірші про маму у виконанні юних талантів, сміх і жарти були адресовані матерям.

Підтримавши акцію «Привітай маму Героя», працівники бібліотеки для учнів 8-Б класу ЗОШ №30 (кер. Кицелюк Тетяна Георгіївна) організували зустріч з мамою загиблого героя АТО, випускника школи Ткачука Сергія – Ніною Василівною. Низький уклін усім матерям, чиї сини боронять нашу землю на Сході України. Самовідданість, героїзм та мужність їхніх дітей – це їх заслуга! Дякуємо їм за те, що виховали справжніх патріотів.    

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися художниками і поетами. Від Шевченкового «Там матір добрую мою ще молодую...» і до сьогоднішніх днів українська поезія складає величальну пісню матері. Для користувачів оформлена книжково - ілюстративна виставка «Мама – сонечко моє», на якій розміщені книги українських письменників, що висвітлюють образ української жінки – гордої, діяльної і водночас ніжної, люблячої, турботливої матері, берегині сімейного вогнища.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.